Proje Ekibi

Doç. Dr. İbrahim Tiryakioğlu
Proje Yürütücüsü
Afyon Kocatepe Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümü
Prof. Dr. Engin Gülal
Danışman
Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümü
Prof. Dr. Hasan Sözbilir
Danışman
Dokuz Eylül Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü
Doç. Dr. Mustafa Yılmaz
Araştırmacı
Afyon Kocatepe Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümü
Doç. Dr. Tamer Baybura
Araştırmacı
Afyon Kocatepe Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümü
Doç. Dr. Çağlar Özkaymak
Araştırmacı
Afyon Kocatepe Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü
Doç. Dr. Cemal Özer Yiğit
Araştırmacı
Gebze Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümü
Doç. Dr. Fatih Poyraz
Araştırmacı
Cumhuriyet Üniversitesi Geomatik Mühendisliği Bölümü
Yrd. Doç. Dr. Ahmet Anıl Dindar
Araştırmacı
Gebze Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü
Prof. Dr. Bahadır Aktuğ
Destek Verenler
Ankara Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü
Doç. Dr. Murat Uysal
Destek Verenler
Afyon Kocatepe Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümü
Doç. Dr. Burak Akpınar
Destek Verenler
Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümü
Dr. Hakan Yavaşoğlu
Destek Verenler
İstanbul Teknik Üniversitesi Geomatik Mühendisliği Bölümü
Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.